р. Изворска

Общи приказки и новини за плавенето на злато.

р. Изворска

Мнениеот lubopitnia » Чет Май 02, 2013 8:04 pm

Днес бях на проби по р.Изворска под с. Крушевец. Ръководейки се по инструкциите на Репата намерих кварц,магнетити че и полски хвощ :D само дето единственото жълто бяха включванията в това камъчеИзображение . Ицоо оставяй по някоя златинка и за другите защото вече взех да си мисля, че или съм най-големия карък или най-големия некадърник, а може и двете заедно :lol: :lol: :lol: .
Злато може и да не намерих но си направихме разкошни снимки и хубави камъни за градината на жената "наловихме"
lubopitnia
Новорегистриран

Re: р. Изворска

Мнениеот korela74 » Пет Май 03, 2013 5:48 pm

колега.....,не се отказваи пробваи пак и пак,после ние може да те молим да оставиш по ниакоя златинка! :lol:
Аватар
korela74
Новорегистриран

Мнениеот valkatar » Съб Май 04, 2013 1:10 pm

Страхотна река си избрал.Красива е от край до край.Аз лично я посещавам с цел риболов,но както Репата е писал в някои постове злато ту-има ту-изчезне .Така че не се отказвай. :)
Аватар
valkatar
Новорегистриран

Мнениеот mirkovcho » Нед Май 05, 2013 3:53 pm

Златоносния участък ,най големия е от чешмата под "Бакър боклук" и стига до "Калето" околи 1,5 км.
Има още няколко участъка.Единия е под "Борсучите дупки" за там си трябва джип да слезнеш до доло.Има страхотни прагове там и завои.Другия е под трънливата бърчина.и един участък има между Крушевец и Индже Воивода.
Незнам ако минете след паркетната фабрика нагоре през поляните и на края на поляните в гората в дясно.на 1,5 км е Казалджишка река,в която има ситно но доста добри расипи.Не съм ходил там от близо 1-1,5 г да видя какво е положението.
Аватар
mirkovcho
По-активен

Мнениеот zlatan » Нед Май 05, 2013 7:02 pm

До колегата "Любопитния"
Здравей колега!
Както казва даскал "Репата", под "бакър боклук" има златоносни разсипи.
И аз като тебе следвайки наставленията на "Репата" поработих на реката в района. Има тракийски рупи от където древните са вадили мед и злато.
Аз извадих едва десетина златинки, начинаещ съм ама имам чувство, че и траките доста съвестно са си "вършили работата" :lol:
zlatan
Новорегистриран

Мнениеот mirkovcho » Пон Май 06, 2013 5:14 pm

От чешмата на "Бакър Боклук" на около 100 метра надоло по течението,на десен завои,погледнато по посока на течението,има един голям камък.Всяка година го зарежда.Бях го обрал и извадих зад него 0,68 .Другата година пак пусна малко над 0,50 от 2 год не съм ходил,може пак да се е наптрупало отидете го ошетайте
Аватар
mirkovcho
По-активен

Мнениеот lubopitnia » Вто Май 07, 2013 3:33 pm

Благодаря за подробните указания. Аз съм обходил, товаИзображение
Реката наистина е много красива и дива. Със зелено е отбелязано мястото на водопада от снимкатаИзображение. Имам и един въпрос: освен тези картиhttp://download.maps.vlasenko.net/smtm50/k-35-067-2.jpg на Руския генерален щаб, не успях да намеря нищо с означенията на местностите. Ако някой може да даде малко инфо ще съм много благодарен.
lubopitnia
Новорегистриран

Мнениеот lubopitnia » Вто Май 07, 2013 3:57 pm

Най-накрая успах да ги набутам :evil: :evil: :evil:
без име2.jpg
без име2.jpg (140.8 KiB) Прегледано 531 пъти
водопад1а.jpg
водопад1а.jpg (471.8 KiB) Прегледано 531 пъти

Валкатар, би ли ми казал къде освен на устието ловиш риба? Единствените рибки които видях бяха в това вирче
lubopitnia
Новорегистриран

Мнениеот mirkovcho » Вто Май 07, 2013 4:27 pm

:lol: :lol:
Между Крушевец,и село Индже воивода,има един вир. Лятото реката пресъхва тотално,и всичката риба се изтегля в този вир ;)
Не ме питайте какви мрени и лупавци(кефали) има!!Дори местните не го знаят всички. От чешмата е на около 2,5 км по реката.Аз минавам по едни изоставени от години горски пътища с джипа до самия вир,през "юрта" черния път за Индже Воивода.С лека кола...абсурд просто.Има и друг път от асфалта за Малко Търново ,след Крушевец месноста "Падалото" На 300 метра под "падалото: е!
Аватар
mirkovcho
По-активен

Мнениеот lubopitnia » Вто Май 07, 2013 4:59 pm

Пак благодаря за инфото. Много черпене ми се събра :lol: Но проблема с имената на местностите си остава

пак благодаря
lubopitnia
Новорегистриран

Следваща

Назад към Общ Златарски форум