Реверс Хеликс тромел сепаратор.

Всеки може да прдостави своето изобретение за хобито.

Re: Реверс Хеликс тромел сепаратор.

Мнениеот Andrey13 » Чет Окт 10, 2013 4:15 pm

Stoian написа:
Andrey13 написа:Ха.....ами аз като стар кенеф като го разровиш почва да смърди :D . Италианеца сам казва да не се обиждам и явно е схванал че има нещо обидно в поста му, но това няма нищо общо с темата, която е за Хеликс реверс тромел сепаратор!!!
Ето Стоян предлага да се сложи сито....невъзможно е. Няма място за водата. В началото сложих и после го махнах.
Предлагам ако някой нещо е сътворил и смята че е добро, да си отвори тема, да го представи и т.н.Иначе на празни думи и критики съм се наслушал доста. Ясно е че щом някой започне с заядлици и обидни квалификации ще получи същото.Аз съм за колегиалното , за добър и конструктивен тон във форума .Ок?
На сбирките видях какво е направено и сътворено за годините.Не съм давал оценка и няма нужда.Просто държа на своята концепция и толкоз.

Възможно е да се монтира и да не пречи на работата а да я подобри .
Просто два барабана един в друг - външният е хеликса а вътрешният ситото , връзката между тях 3 бр надлъжни оси с паразитни колела / оста има 3 функций държи ситото, придава му обратно движение спрямо хеликса посредством паразитните колела и оросява - куха е / .
Помисли и ще видиш че съм прав !

Ех Стояне! Трябваше да дойдеш на Панаира и да видиш за какво иде реч . Нима си мислиш че съм толкова елементарен колкото идеята за трите оси и кухото сито. Интересното е че чувам какви ли не идеи и проекти а не съм още видял нищо такова реализирано.
Не вървете преди мен, може да не ви последвам. Не вървете зад мен, може да не ви водя. Вървете до мен и ми бъдете приятели
Аватар
Andrey13
По-активен

Мнениеот Stoian » Чет Окт 10, 2013 4:26 pm

И аз съжалявам че не успях да дойда .
Много служебни ангажименти отнемат времето ми .
Колкото до идеята - бегла до като гледах клипа , и тя е точно за по-голяма машина за да се махне решетката на приемното / да минава повече материал /.
Колкото до машините само ми е хоби и нямам никаква идея да правя каквото и да било - все още съм си само на улей и дори и него не ползвам / мия си с легенче /. :D
Аватар
Stoian
По-активен

Мнениеот italianeca » Чет Окт 10, 2013 6:43 pm

Значи доколкото разбрах реверс тромела ако ще и хеликс маде ин Монтана или юесей е боклук.става единствено за отсяване на боб.в приемното пускаш намачкания материал слагеш вентилатор по посока кьм изхода , тромела вьрти Като костенурка на пьрва бавна и сега.... На изхода пада плявата на входа очистения боб.ако можеше отнякьде и прьжки да падат направо си е.а майката. За ракия и вино нема да говорим. :lol: :lol: :lol:
italianeca
По-активен

Мнениеот italianeca » Чет Окт 10, 2013 6:48 pm

Между другото,продавам прьшки.доставка по бусовете от Италия за бьлгария.цени по споразумение.транспорта за сметка на получателя.:-):-):-):-).
italianeca
По-активен

Мнениеот Andrey13 » Вто Окт 22, 2013 2:10 pm

Мисля че постове с лигавщини ,най-малкото е несериозно а за друго да не говорим, но всеки сам преценява.
Ето клип с новия GS-5 twin Helix revers separator. http://www.youtube.com/watch?v=HjpYEgoCWLw .На изхода съм сложил уловител на микронните частици и сега ги сепарирам с центрофугален сепаратор и резултата е задоволителен.Масата, която остава в диапазона до 5-10 микрона е доста голяма.НА един кубик около половин кофа.
Не вървете преди мен, може да не ви последвам. Не вървете зад мен, може да не ви водя. Вървете до мен и ми бъдете приятели
Аватар
Andrey13
По-активен

Мнениеот mirkovcho » Съб Окт 26, 2013 12:53 pm

Andro kak gi vidq 4e sa 5-10 mikrona. :D Tuk iskah da se pohvalq sys tehni4eskata revoliuciq v BG i pokazah na indiancite edin separator.Gledaha go umno 10 min i edin otsqka 4e bil idealen da byrka tor za carevicata.Sq ne iskam da te obidq prosto ti kazvam kakvo kaza kuhiq indianec.A zlato...na den vadqt ob6to 4 ma6ini 1 kg.imat unikalna ma6ina.Typa prosta i unikalna.Skoro 6te q pokava.kazva se 4UPADERA
mirkovcho
По-активен

Мнениеот Andrey13 » Съб Окт 26, 2013 4:50 pm

repata написа:Andro kak gi vidq 4e sa 5-10 mikrona. :D Tuk iskah da se pohvalq sys tehni4eskata revoliuciq v BG i pokazah na indiancite edin separator.Gledaha go umno 10 min i edin otsqka 4e bil idealen da byrka tor za carevicata.Sq ne iskam da te obidq prosto ti kazvam kakvo kaza kuhiq indianec.A zlato...na den vadqt ob6to 4 ma6ini 1 kg.imat unikalna ma6ina.Typa prosta i unikalna.Skoro 6te q pokava.kazva se 4UPADERA

Абе...Репа! Нищо чудно няма. Те индианците са ядрото на техническия прогрес на човечеството и столетия напред има да се учим от тях :D. Лошото е че в Европа си нямаме индианци, но пък си имаме нрав, характери и манталитет, който го няма никъде и предполагам, че с него определено ще впечатлиш черноликите братя.
p.s. Не се учудвам че не се впечатляват от "техническия ни прогрес" а и няма как да трогне това някой който се рови в тор и копа царевица. И моля те на почвай да ми ги хвалиш а се пази, защото са много лукаво и подло племе. С две думи пази се! И успех в начинанието ти, каквото и да е то. ;)
Аватар
Andrey13
По-активен

Мнениеот italianeca » Вто Окт 29, 2013 2:41 pm

Andrey13 написа:Мисля че постове с лигавщини ,най-малкото е несериозно а за друго да не говорим, но всеки сам преценява.
Ето клип с новия GS-5 twin Helix revers separator. http://www.youtube.com/watch?v=HjpYEgoCWLw .На изхода съм сложил уловител на микронните частици и сега ги сепарирам с центрофугален сепаратор и резултата е задоволителен.Масата, която остава в диапазона до 5-10 микрона е доста голяма.НА един кубик около половин кофа.

слагал ли контролер на изходния край дето пада отпадька.и какви са загубите.иначе по ми харесва от предхождащия го.
italianeca
По-активен

Мнениеот Andrey13 » Вто Окт 29, 2013 2:58 pm

italianeca написа:
Andrey13 написа:Мисля че постове с лигавщини ,най-малкото е несериозно а за друго да не говорим, но всеки сам преценява.

слагал ли контролер на изходния край дето пада отпадька.и какви са загубите.иначе по ми харесва от предхождащия го.

Всичко се контролира. Вече съм готов с модификация, която не изпуска и най-малката златинка. Има лек проблем с тези, които са много тънки и водата просто ги отмива, защото не потъват, но ще опитам с една четка като преграда.Ако някой желае , да се обади и отиваме на Огоста и тестваме.
Аватар
Andrey13
По-активен

Мнениеот italianeca » Сря Окт 30, 2013 1:55 pm

Браво.поздрави.бих дошьл ама сьм в чужбина.евентуално лятото.огоста ми една от любимите реки.и заради златото и заради красотата и пьлноводието си.
italianeca
По-активен

ПредишнаСледваща

Назад към Направи си сам