ПРОМОЦИЯ!!!

Общ форум за всичко

Re: ПРОМОЦИЯ!!!

Мнениеот burgus » Пет Окт 18, 2013 10:46 am

Успех Ицка!
Аватар
burgus
Активен

Мнениеот Kiril62 » Пет Окт 18, 2013 4:39 pm

Най накрая пристигна на мястото на границата с Боливия.А това е гр Пуерто Малдонадо.-Перу.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И това му е подарък от вожда,защото там традицията е такава че който има 4 пера е вожд.А Ицо на ръката си има точно 4 пера.
Изображение
А тук може да прочете и статия на българската мисионерка Мила Банкова с която Ицо вече се е запознал е малкото българи там също следят форума ни.На търсене в Гугъл напишете името Мила Банкова -Перу и ще видите много статии и снимки за този златоносен район на Перу.
http://e-vestnik.bg/3807
0888654620 0876130369 0893747438
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Мнениеот buntar.1971 » Пет Окт 18, 2013 4:57 pm

Край,нашия още с престигането си и го направиха вожд :D !
А щом и запознанство е вързал и си е подсигорил кои да го масажира вечер след тежките обходи,хептен ще трябва да го отпишем наш Ицо :D :D :D !
Но сериозно,браво Ице,браво ШАМПИОНЕ !!!
Прослави БАТСЗМ във всяко едно отношение !!!
Аватар
buntar.1971
Новорегистриран

Мнениеот Язон Голд » Съб Окт 19, 2013 10:07 am

Поздрави на Репата, защото той доказа, че свободният дух може да пребори всички незгоди и човек да успее или поне да стигне до мечтите си!
www.jasongold.eu
0889 197 820
Аватар
Язон Голд
По-активен

Мнениеот Kiril62 » Съб Окт 26, 2013 3:30 pm

Интервю с Репата по скайп от джунглата на Перу.

Здравейте колеги,в момента се намирам на 50км. от гр. Пуерто Малдонадо и на 10км. от гр.Лабиринт с лодка по р.Рио мадре дедиос в джунглата.Реката е плавателна широка 4 морски мили и острови с големината на средно голям български град.Основния поминък тук е златодобив и дърводобив.Стотици километри по реката земята е искупена както и всички острови по самата река.Добива се предимно злато по реката.Още с пристигането ми знаеха че ще дойда и в момента в няколко града ме спират навсякъде да се запознаем.Наричат ме ла професоре Рамбо :) От 30години тук златото се добива с живак, събудих интересът им към различни типове концентратори при които не е нужно живачно извлечение,а гравитационни закони като по този начин ще се запазва природа от живачни отравяне на флората и сауната по реката.Златото тук се добива основно с 2 вида машини,по късно ще ви покажа и на снимки.Сега ще ви обясна за машините.Първата машина е трака,траката работи с един мотор,самата машина е построена на понтон който стои в дупки които самата тя прави.Втория вид машина се казва чупадера.Чупадерата работи с 2 мотора,сходна е с българските итжекторни драги,единия двигател смуче 3цола вода и с големи пожарникарски маркучи разбиват бреговете.По този начин се събарят десетки кубици алувиални наслаги.След като съборят материала и го разбияят втория двигател който наричат бомба и е с по 6 цолов маркуч започва да осмуква всичкия този материал.На ден една такава машина достига максимум 250 кубика за 24 часова нонстоп смяна.Добива от една такава машина за 24часа надхвърля 180 гр.злато.Златото е люспесто и много финно трудно за обгатяване.Като цяло закона тук е следния:Чужденец има право да добива злато само ако има фирма в която управителя е перуанец.Няма данъци,търговията се развива свободно,хората живеят свободно и норммално,навсякъде виждам усмихнати лица които ме поздравяват.Всеки работи нещо.Пазарите са отрупани с всякъква стока каквато се сетите , цените са много евтини.За пример ще дам 6 човека на ресторант с изискана кухня харчат 24 сол=12 лв.Котия цигари струва 3сол=1.50лв.Навсякъде по улиците занятчиството работи с пълна пара.Готви се направо на самата улица.Хората са здрави няма хеи и други институции да правят проверки и да налагат глоби.Всичко е опросотено максимално.Живота е тих и спокоен като почти всяка седмица има карнавали.По улиците движението е хаотично и безразборно на пръв поглед,няма знаци за ограничиение на скороста,няма КАТ и радари и за последните 3 години има точно 1 смъртен случай,където подпиинал моторис пада без каска и си чупи главата.Всеки се съобразява с другия.Това е за сега колеги от мен и Перуанската джунгла,скоро очаквайте снимки и филми.
Изображение
0888654620 0876130369 0893747438
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Мнениеот Язон Голд » Съб Окт 26, 2013 3:44 pm

Това е едно супер интересно премеждие и не знам защо не се вдигнаха от ТВ7 да направят едно реалити за Репата.
www.jasongold.eu
0889 197 820
Аватар
Язон Голд
По-активен

Мнениеот gogo » Пон Окт 28, 2013 11:32 am

Доста време отсъствах от форума, но когато разбрах за предприетото пътуване на Ицо бях възхитен от проявеният кураж!Браво! Аз примерно, не бих могъл да направя такава стъпка :(
Аватар
gogo
Новорегистриран

Мнениеот mirkovcho » Чет Ное 14, 2013 3:18 pm

Вече съм в България,но незнам до кога.Най вероятно скоро,съвсем скоро тръгвам окончателно за там.Семеино вече.Мога много да разказвам и 6те разкажа на дълго и широко.Имах големи проблеми с техниката.Камерата блокира първите 5 часа след като влезнахме в джунглата.Влажноста е такава,че на колегата кожения му колан мухляса на втория ден.Хвана плесен и почнаха да никнат някакви гъби по него.Като тръгвах ми бяха казали,а и аз на вас, че на всеки 10 метра нещо иска да ви ухапе.Излагаха ме.Не беше така.На всеки 20 см има някакъв добитък които иска да ви ухапе.Вечер Ягуара че чуваше на 500 метра от кампламентото в което бяхме.На индианците не им пукаше въобще.Но надали някои има идея какво е в 2.00 посреднощ да чуеш рев на Ягуар.....Халката на задника се свива и карфичка не може да влезне в нея.Комарите бяха като руски щурмови хеликоптер МИ 24.От тука си бях взел репиленти два вида.Мазило и спреи. Комара си идва със салфетката,избърсва репилента и се забива да смуче.Бях ухапан над 16 000 пъти от всякаква гад.Има един модел Оси.колкото комари,идват жилят за добро утро и заминават.Хванах 1 Боа.Имам и снимки,с боата но трябва да ми ги пратят.Като филмов материал имам окило 30 мин клипове които ще обработим и качим.От лима и от джунглата.Камерата от влагата замина.Телефона ми също,таблети,лаптопи всичко се .."Подмокри"Вода на ден пиех по 100 грама,а вечер пикаехме като луди по 2-3 пъти на вечер.Прихванаха от мене българския перфектно.Дори заснех един как с топлота изговаря "На маика ти путката"Обикновенно беше най използваната ми фраза там като ме избие пот,жегата,и като ме ухапят 5-10 оси и няколко стотин комара.Обясних им че тази фраза в БГ е като Биенос диас-Добро утро,и хората те поглеждат с уважение като я произнесеш.Общо взето пак заминавам но този път за винаги.От лима имам уникални кадри от супермаркет.Всеки може да види колко струва кило пушен свински бут,18-19 сол-Или 9-10 лева.Същия тук е над 25.00.Пилета пекани 4 сол-2 лева.Въобщр се смаях.Ебах тоя Европеиски съюз,тези български свинета.Със златна ярма ли ги хранят?Перу я водят страна от Третия свят.Ми искам да ви кажа че ако Перу е страна от третия свят,България е страна от 303-тия свят.
Няма стрес.Няма шибани банкови институции поробили хората.Няма КАТ,ХИИ,ДАНС,и всякакви шибани съкращения усложняващи живота на хората.Всички са усмихнати и поздравяват.Спираха ме и се снимаха с мене навсякаде. Имах два случая които ще разкажа. Понеже съм тъп,и е общественно известно,излезнах последния ден в Лима да купя на детето 2 тениски със картинки на Перу.Мачу Пикчу и Наска.Това искала. И се загубих.2 часа обикалях като хамстер,в трендафилова градина,и ми са иба мамата.Накрая спрях до един Полицай и му обясних че се загубих.Полицая беше на 1 кръстовище.Заеба кръстовището,и вървя 2 км с мене да ме закара до адреса на които спях.Като през целия път се обращаше към мене със Сеньор Кабалеро..Същия случаи пак в Лима втория ден след пристигането ми.Загубих се,със около 10 дими на испански спрях 1 жена на около 50.Показах и ключа от хотела,и единственно знаех: "Донде еста хотело Санта Мария,Гранде проблемо"
Тази жена както вървеше забързана спря изгледа ме,хвана ме под ръка и тръгна с мене.Докато не ни закара до хотела не ни остави. Мисля че от тези два случая всеки може да си направи заключение за какво иде реч в страна от "Третия свят"
Имах случка и във джунглата.Индианците ми показваха кое става за ядене и кое не. Като кажат "Муерте-смърт-умрял" не го ядях :lol: Даже един вървя с мене там и ми обеснява.Кое е Муерте и кое не.Индианките ще ги прескоча..... :lol: :lol: :lol: Тях няма да ги коментирам.... ;) Бяха много топли и отзивчиви :lol: ...И влюбчиви....И те така.
В Лима е невероятно.От лима в софия като се върнах все едно от Ню Иорк кацнах във Филиповци в Пловдив.Дори в Мадрид летището бледнееше.Испанска мръсотия по улицата пред летището и в самото летище.
Адски работлив народ са перуанците.От брега на Мадре де диос където спираха канутата с провизии и варели с нафта,Трима индианци твареха един варел 200 литра нафта на една каручка-двуколка,с гуми от мотоциклет,и 2 км през джунглата по кален път я караха до "трака-та"Машината която бачка там,или до чупадерата.Без да спрат колеги.Единия дърпа двамата бутат,и се сменят.Няма мрънкане,няма охкане пъшкане...Това което там видях ме хвърли в големи размисли.Ще видите доста снимки и снимкив материал просто незнам кога ще го направим. Доидох си с нов проект Драга.Идеята ми доиде от тяхната "ТРАКА" Капацитета на една такава траха е до 250 кубика на ден.В по малък вариант изчислих че тук може да преобърне до 20-40 кубика на ден.С доста изменения от моя страна,много по малки разходи,по мобилна и олекотена.Но това по нататък. Надявам се да съм тука до 29 февруари,макар че имам планове за излетя за по рано.И така.Ако някои иска да пита нещо тук съм.ВЕЧЕ СЪМ ТУК.ще видим до кога...... :?:
Аватар
mirkovcho
По-активен

Мнениеот mirkovcho » Чет Ное 14, 2013 3:35 pm

Това което ми направи наи силно впечатление е следното.В Лима трудно може да видиш пътен знак.Няма ограничения на скороста,затворени улици,сини зони,измишльтини на европеиските депутати за да лапат мамка им шибана...движението е хаотично на пръв поглед,но цари адска колегиалност.От най лявата лентапрез 3 платна,шофьра на таксито в което бях сече на колело движищите се от дясно всички коли да влезне в летището и никои не го напсува.Или развика.Движението е ЖЕСТОКО...и няма една смачкана кола.Разказаха ми случай на главната улица.Порше Каен се забива в някакво АУДИ натокано.Двамата излизат усмихват се един на друг,здрависват се,задния бърка вади визитка подава я ,пак се здрависват качват се и тръгват.Аз с очите си видях леко ПТП,спира джип,отваря вратата и един минавайки покраи него го жулна доста яко.Шофиора излезна засмя се и му направи с ръка да тръгва.И се стъписах.Това тук е немислимо просто......
Аватар
mirkovcho
По-активен

Мнениеот admin » Чет Ное 14, 2013 4:59 pm

Златце има ли?
Колко излиза от кубик и как го работят?
Аватар
admin
Site Admin

ПредишнаСледваща

Назад към ОБЩ ФОРУМ