II Национална сбирка на БАТСЗМ-р.Велека в Странджа 19-22.09

Общ форум за всичко

II Национална сбирка на БАТСЗМ-р.Велека в Странджа 19-22.09

Мнениеот Kiril62 » Вто Юни 18, 2013 1:07 pm

На територията на Странджа под село Звездец на 3 км,под големия мост на река Велека ще се проведе II национална сбирка на Българската асоциация на търсачите на самородно злато и метеорити.Сбирката ще се проведе на датите 19-22 септември 2013г.Поканени са всички членове на БАТСЗМ,както и гости от България и Европа,регионални и национални медии да отразят събитието за да покажат практикуване на хобито промиване на речно злато.По време на сбирката ще се разиграят състезания и отделно всеки който си донесе съоръжението и желае да участва във отделно състезание със своето съоръжение.На всеки състезател ще бъдат раздадени ,кофичка със материал и вътре определен брой оловни съчми като идеята е да пусне материала през драгата или улея и накрая в лигенчето да има толкова бройки съчми колкото са дадени от журито.По този начин всеки ще си покаже как му работи съоръжението на място и на самата река. В близост има леглова база (Бунгала) Рибарник за балканска пъстърва с доста внушителни екземпляри.Хотелче,ресторант към хотела,места за палатки,и атрактивна природа.В самата Велека има речен кефал 0,100- 1-1,5 кг мряна,белица,кротушка пастърва и др. Звездец се намира в сърцето на парк Странджа.Има магазини добре заредени, кафета на 2-3 км е от мястото на сбирката.Малко Търново е на 20 км.Миналата годинаа който беше на мястото знае къде се намира.
Телефони за връзка:
- 0888654620-Кирил
- 0876130369-Кирил
-0893747438-Кирил
1.JPG
1.JPG (78 KiB) Прегледано 5729 пъти
2.JPG
2.JPG (76.18 KiB) Прегледано 5729 пъти

3.JPG
3.JPG (69.69 KiB) Прегледано 5729 пъти
4.JPG
4.JPG (75.85 KiB) Прегледано 5729 пъти

Повече снимки на мястото може да видите ето тук.
http://www.imperio.biz/t6401-topic
0888654620
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Re: II Национална сбирка на БАТСЗМ-р.Велека в Странджа 19-22

Мнениеот Kiril62 » Вто Юни 18, 2013 1:55 pm

0888654620
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Мнениеот Nakata » Сря Юни 19, 2013 3:19 pm

Aз викам пък с максимален брой бирички за 7 мин и 5сек( 5 сек за уригването)да го направим :D :D :D
Сори за смама не се здържах ;)
Изображение
Аватар
Nakata
Новорегистриран

Мнениеот Gost » Сря Юни 19, 2013 3:38 pm

Мите.Ше са оакаме бе..... :shock:
Само да споделя че тукущо се прибрах от цеха.носейки напълно завършения концентратор.Дето някои казваше че улея бил примитивен и нямал развитие.Те таквоз животно не сте виждали.
Концентратор-Вибро маса,Улей.3v1.
Тепърва го взех,изпълнен проект.Готов е.Утре го карам да боядисам скелета..Взимам го,прибирам се и започвам пълни тестове,като ще почна на онзи приятния шлих,дето изисква специални методи на извлечение :lol: :lol: Ако на него тръгне и направи максимално извлечение на микронно,микроскопично и телескопичното,какво остава за реките и видимото? Все едно да се научиш да караш Боинг,и после да се качиш на делтапланер с мотор.Ако на този шлих бачка,и както очаквам над 80% извлечение........NO COMENT.
Очаквайте клип до броени дни
6v задвижване+12 волта водна помпа 0,5ц.Работи както на соларния панел,така и на акумолатор, Кран регулатор на налягането в системата,и коригиране на потока в съораженето.Възможност за коригиране на добива,за едро дребно ,микронно злато,според наклона на шлюза,и потока в него.Може да отработва материал директно на реката,като след 5-6 разтоварвания на драгата/улея,концентрата се пуска на място и съкращава до половин шепичка.....
Макс.Дължина 95см
Макс.широчина 32см.
Макс.Височина 40 см
Тегло около 2,3кг В готов за експлотация вид.

Очаквайте клип до броени дни :lol: :lol:
Gost
По-активен

Мнениеот Nakata » Сря Юни 19, 2013 3:49 pm

РЕПА като каза за клип има ли такав на сонарната ти драга?
Незнам за вас колеги ама аз много се кефя на хора дето измислят разни неща и при това полезни.
Репа не ти са мазня кажи само има ли клип на сонара или тепарва ще има. ;)
Изображение
Аватар
Nakata
Новорегистриран

Мнениеот Gost » Сря Юни 19, 2013 4:05 pm

Да.В Киро има три клипа,ама не ги е качил.Кратички са но показателни.Направих само 2.Прототипа,и една на мои приятел.Вече трети ден е на палатка с нея,и доколкото разбрах има извадени над 6-8 грама до момента. Искаше леки корекций на оросяването само,да увелича размера на определен брои дупки на 2,5мм,за да тръгне перфектно.
Gost
По-активен

Мнениеот Stoian » Сря Юни 19, 2013 5:03 pm

Nakata написа:РЕПА като каза за клип има ли такав на сонарната ти драга?
Незнам за вас колеги ама аз много се кефя на хора дето измислят разни неща и при това полезни.
Репа не ти са мазня кажи само има ли клип на сонара или тепарва ще има. ;)

Драгата със соларния панел е видях на събора ,мога да кажа че е перфектна ,лека и абсолютно безшумна - ЕВАЛА на Репата .
И ако се постави в едно по-голямо корито може да работи с оборотна вода без проблем .
Аватар
Stoian
По-активен

Мнениеот Stoian » Сря Юни 19, 2013 5:06 pm

Извинявам се за спама извън темета .
Относно сбирката ще направя всичко възможно да присъствам всички дни .
Аватар
Stoian
По-активен

Мнениеот Gost » Сря Юни 19, 2013 5:19 pm

Абе темата е за Странджа ама малко ще я оакаме.Иначе каква тема е ако не я оспамим дееба.
Помпата която видяхте беше на0,5 цол 3а/ч 12 волта. В момента имам друга.Онзи ден ми я изпратиха 1 цол 12 волта,2,5а/ч. Направо ще ме удави. Големината е същата.Но имам още по добра и съм на изчакване да видя кога ще ми я доставят .1 цол/12в 2а/ч ще има редица тестове за оросяването с трите помпи.
Иначе само да кажа,соларната я пробвах точно преди 5 дена на веселия шлих,които закарах на Горно ново село,и е виден от клипа :lol:
200 лопати,2х100,заби само 1 пътна първите 10 свалих наклона с 2 см на промивния шлюз и излетя.....
Чистихме го 1,8 грама ,микронно микроскопично и телескопично :lol:
Втората която беше,на моя приятел,в момента бачка с нея на палатка в Странджа и кърти плочки.
Днес ми се обадиха от Тополовград.В "Raptor 1" са метнали 600 лопати,без да го чистят.Същия този колега за които писах,че тръскал стелките на сухо в легена.Раптора е издържал 600 лопати без да забие,като в долния шлюз е имало 4 едва видими златинки.Горните стелки ми каза по телефона били жълти....Тези дни ще ходя до там с новия концентратор които вече има звучното име "Будьони" да му го изчистя.....И така :lol:
Gost
По-активен

Мнениеот Stoian » Сря Юни 19, 2013 6:03 pm

repata написа:Абе темата е за Странджа ама малко ще я оакаме.Иначе каква тема е ако не я оспамим дееба.
Помпата която видяхте беше на0,5 цол 3а/ч 12 волта. В момента имам друга.Онзи ден ми я изпратиха 1 цол 12 волта,2,5а/ч. Направо ще ме удави. Големината е същата.Но имам още по добра и съм на изчакване да видя кога ще ми я доставят .1 цол/12в 2а/ч ще има редица тестове за оросяването с трите помпи.
Иначе само да кажа,соларната я пробвах точно преди 5 дена на веселия шлих,които закарах на Горно ново село,и е виден от клипа :lol:
200 лопати,2х100,заби само 1 пътна първите 10 свалих наклона с 2 см на промивния шлюз и излетя.....
Чистихме го 1,8 грама ,микронно микроскопично и телескопично :lol:
Втората която беше,на моя приятел,в момента бачка с нея на палатка в Странджа и кърти плочки.
Днес ми се обадиха от Тополовград.В "Raptor 1" са метнали 600 лопати,без да го чистят.Същия този колега за които писах,че тръскал стелките на сухо в легена.Раптора е издържал 600 лопати без да забие,като в долния шлюз е имало 4 едва видими златинки.Горните стелки ми каза по телефона били жълти....Тези дни ще ходя до там с новия концентратор които вече има звучното име "Будьони" да му го изчистя.....И така :lol:

:D той Кирето ще ни извини за спама .
Нямам никакви съмнения че соларната драга е добра и вероятно е така както пишеш за колегата от Тополовград .
Колко парички излиза една 12в помпа 1 цол 2,5 а/ч
Аватар
Stoian
По-активен

Следваща

Назад към ОБЩ ФОРУМ