Национални паркове в България.

Общ форум за всичко

Re: Национални паркове в България.

Мнениеот dante » Сря Яну 16, 2013 8:58 pm

Съгласен съм с теб Кире но ми писна да ме тъпчат и мачкат в собствената ми държава,където прадедите ми са мрели за да я освободят от кой ли не а сега шепа скапаняци да ни пият кръвчицата щото са некадърни да направят това,за което сме ги избрали.Съжалявам че оспамих хубавата тема но ми иде от вътре и не мога да се сдържа....По принцип е хубаво да знаем къде нагазваме лука и къде не за да сме в час как да реагираме при една проверка..... ;)
Човек не е това,което казва а това,което прави........
Аватар
dante
Активен

Мнениеот GARRETT » Чет Яну 17, 2013 11:32 am

Нямаше да пиша по темата ,но съм провокиран от писаниците на едни други хора в един частен форум.Доколкото знам имат регистрация и тук но явно ги е страх да пишат да не би някой да ги обвини в предателство.Та на въпроса господа,членската карта няма да те спаси когато нарушаваш закона,а аз има две и към асоциацията и към федерацията по металдетектинк.Когато те спират и ти правят проверка и си покажеш членската карта ,се гледа с друго око вече.Демек членуваш било във федерация или асоциация и тези неща са регистриани от Български съдилища а не от Марсиански.И си имат адвокати и юристи които защитават тези две сдружения.Никой неможе да знае човека взел си членска карта било във асоциацията или федерацията къде ще ходи да копае и търси злато и метеорити и с какво ,или пък къде ще обикаля с металдетектора било на археологически обект или в нивата където не е археологически обект.Има закони и трябва да се спазват,макар че са доста противоречиви.Мен специално са ме проверявали и с металдетектора и с улея на реката когато промивам злато.Никакви проблеми не съм имал с нито един от проверяващите,,вярно е че им показвах доста видове документи било за федерацията или асоциацията.Даже на някой им беше интересно как се промива злато и доста бяха очудени като им показвах истински злантинки от реката.Пак казвам че човек когато не нарушава закона няма от какво да се притеснява.И това че са качени в различни теми информация относно забраните в Националните паркове,природните паркове и резерватите е много добре.И както е написал админа-Пазете природата чиста.
Аватар
GARRETT
По-активен

Мнениеот MartinT » Чет Яну 17, 2013 11:55 am

Има ли маркировки или табели,няквакъв знак,че си в НП? Защото за по голямата част от Природните паркове има поне табели с обща информация,но така поне разбираш,че си в ПП.
MartinT
Новорегистриран

Мнениеот Kiril62 » Чет Яну 17, 2013 12:37 pm

MartinT написа:Има ли маркировки или табели,няквакъв знак,че си в НП? Защото за по голямата част от Природните паркове има поне табели с обща информация,но така поне разбираш,че си в ПП.

В Националните паркове,Рила,Пирин и Стара планина има маркировки навсякъде,но това няма нищо общо със забраните които са качени в началото на темата,какво нямаш право да правиш.Когато ходиш някъде е хубаво да знаеш дали не нарушаваш закона иначе няма спасение.Който не се е опарил той не е наясно с нещата.Поздрави.
0888654620 0876130369 0893747438
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Мнениеот cat » Чет Яну 17, 2013 4:42 pm

Изображение
Това са табелите навсякъде са еднакви само надписа е различен а ето и маркировката за резерват .
Изображение
Дано съм бил полезен .
cat
Активен

Мнениеот Kiril62 » Чет Яну 17, 2013 5:05 pm

Разбира се че си полезен,даже ще помоля и други колеги ако имат да качват снимки и текстове.По този начин ще има по голям образователен ефект.Поздрави. :)
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Мнениеот Meteorite Men » Чет Яну 17, 2013 7:57 pm

Хубава тема за разискване,поздравления за което.Мойто мнение е че на първо място трябва малко да се промени мисленето ни спрямо отношението ни към природата и тогава лека полека нещата ще си дойдат на място.Неможе да се виждат по реките дупки правени с багери такива че животни да падат в тях и някой да си мисли че е безнаказан.Няма как да стане.Който има възможност да пътува до Австрия,Италия или някоя друга държава ще се убеди хората как си уважават и пазят природата чиста и непокътната от стотици години в Алпите и на други места.Много се радвам че има създадена национална асоциация за хобито промиване на злато и в България,подобна няма на Балканския пулоостров от национално естество.Като гледам какви състезания и събирания правят колегите по Европа чак им завиждам.Надявам се и тук да има подобни събирания организирани от асоциацията където ще има хубави запознанства и прекрасни моменти сред природата.И не на последно място да се види че и металдетекторите служат и за други неща.Всяко начало е трудно,но това е пътя.Стискам палци на управителния съвет на асоциацията и им препоръчвам да не обръщат внимание на завистниците и злобарите които ще се опитават да пишат и да изразяват негативни мнения.Като гледам си имате добри и прекрасни координатори по места които ви помагат много добре.Обичайте природата и си я пазете чиста.
Аватар
Meteorite Men
Активен

Мнениеот MartinT » Пет Яну 18, 2013 8:52 am

Сега разглеждах как стой въпроса с ПП и видях,че закона за защитените територии и закона за горите е почти същия като за НП.Въпроса ми е - вие вече сте правили събиране в ПП"Странджа" (доколкото знам ?),имали ли сте някакви докоменти или сте известили определени хора ? Защото,чета доста за Странджа и виждам че там има интересни места и ще е жалко да не може да промиваме злато в този район :(
MartinT
Новорегистриран

Мнениеот Kiril62 » Пет Яну 18, 2013 9:12 am

MartinT написа:Сега разглеждах как стой въпроса с ПП и видях,че закона за защитените територии и закона за горите е почти същия като за НП.Въпроса ми е - вие вече сте правили събиране в ПП"Странджа" (доколкото знам ?),имали ли сте някакви докоменти или сте известили определени хора ? Защото,чета доста за Странджа и виждам че там има интересни места и ще е жалко да не може да промиваме злато в този район :(

Както на Арда ,така и на Странджа си бяхме уведомили дадените институции и бяхме получили разрешение за събиранията.Нямаше проблеми,даже на Арда освен че правихме филм с екип на Нова телевизия ,идваха на проверка от полицията и граничните власти и нямаше проблеми.Така ще бъде и тази години с трите събора,организацията така ще я направим че да няма проблеми.Вече съм правил подобен събор от национално ниво,изискването по закон е да се внесе уведомително писмо в дадената община и да се вземе изходящ номер.Направленията тази година са три,около Стара Загора,после на яз.Доспат-гр.Сърница края на август и есента края на септември пак на Странджа на р.Велека.
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Мнениеот mirkovcho » Пет Яну 18, 2013 3:45 pm

Кире,на сега както си лежах и четях,и ми звъннаха от Космоса.В една тема преди малко от един колега,бях писал че подържам интензивни отношения с колегите от космоса чрез радиовръзка.
Та ми звъннаха и ме разубедиха гадовете, и реших,колкото и да ви е харесало там на Велека,тази година в Странджа сбирката няма да е ТАМ!!
Сбирката ще бъде на ЗИДАРОВО. На 100 метра от рудник ЗИДАРОВО. На брега на Факийска река която минава точно през рудните жили!!Като в програмата включвам посещение на рудника,промиване в самия Рудник в деретата на метри под него.Освен коренното златно находище в Рудник зидарово,и богатите дерета около него,целия район е палеогенен.Имам няколко деренца в района,едното до село Присад на брега на Мандренското езеро и още 2 -3 в района,ще прежаля 1-2 в името на благото на родината. :lol: Та си мисля че до рудник Зидарово,ще е по добре за колегите?Има още 8 тона злато там неизвадено . ;) Няма да ви казвам деренцата около рудника как са....Гадайте ;)
Относно организацията,никои няма да ни прави проблеми дори и в рудника да влезнем. ;)
mirkovcho
По-активен

ПредишнаСледваща

Назад към ОБЩ ФОРУМ