здравейте

Ако сте току що регистриран във форума, моля представете се на колегите!

здравейте

Мнениеот kobak » Чет Май 22, 2014 2:37 pm

Здравейте колеги.Казвам се Здравко съм от Севлиево до сега практикувах металдетектинг от няколко седмици съм се запалил по това ново за мен хоби.За начало съм решил да взема един улей и леген.Бихте ли ми дали няколко съвета за начало
kobak
Новорегистриран

Re: здравейте

Мнениеот storm » Пет Май 23, 2014 7:40 pm

Вземи си комплект легенчета,сито,шишенца,шише за засмукване на златинки на Гарет.Зелени са на цвят и златинките се виждат много добре.Струваха около 60лв. Ако ти се вижда скъпо, може и с леген за пране-от някоя по-здрава пластмаса и съответно цвят, на който се открояват златинките.За улей разгедай по форумите какви се продават или сам си направи.Например с размери 25см. ширина и 80см. дължина.Стелки за улея може да се ползват всякакви.Дали само гумена или стелките welcom с просечена ламарина отгоре.Има доста модели улей по форумите и всеки улей ще работи стига да го нагласиш с подходящ наклон и достатъчно вода.По принцип варианта за добив на златинки с улей е най-евтиния, но и най-малко работа може да отхвърлиш, а златото в повечето случай е в количеството промит материал.
storm
Новорегистриран

Назад към Моля представете се