Gold Cube

Драги, тромели, улеи, сита и всичко което промива злато и работи.

Gold Cube

Мнениеот Kiril62 » Вто Окт 29, 2013 7:23 am

Ето ви още един интересен практичен уред за улавяне на злато.
0888654620 0876130369 0893747438
Skype Kiril431
Аватар
Kiril62
Site Admin

Re: Gold Cube

Мнениеот prodigy » Вто Окт 29, 2013 6:10 pm

нищо ново под слънцето :ugeek:
Аватар
prodigy
Активен

Мнениеот А.Велев » Пет Ное 29, 2013 3:30 pm

Само това остана да направи Андрей и ще избие рибата. Това е доста умно нещо, а не би трябвало да е скъпо.
А.Велев
Активен

Мнениеот lombardini » Пет Дек 06, 2013 9:07 am

Много умна машинка и ако някой го направи в България ще се търси, стига да е на нормална цена. Това го видях в ибей - ама много скъпо.
Аватар
lombardini
Новорегистриран

Мнениеот А.Велев » Пет Дек 06, 2013 1:00 pm

това е на принципа на модулите и не виждам, как един модул ще е по-малко от 60-80лв., т.е. за два три модула ще ти излизе пари, няма начин!
иначе е много компактно и ефикостно :geek:
А.Велев
Активен

Мнениеот ktamen » Пет Дек 06, 2013 1:44 pm

Не мога да схвана какво го превъзнасяте, в крайна сметка това е улей от няколко части. Не е по-лесен за събиране в колата, не е по-лесен за носене по баирите. Практически е невъзможно да го сложите в реката и да работите без помпа. Ваденето на златото от него е по-трудно.
Аз не виждам нито едно предимство пред най-обикновен улей освен, че фешън.
ktamen
Активен

Мнениеот admin » Пет Дек 06, 2013 2:48 pm

Не това не е за директно промиване на злато, а по-скоро да промиване на концентрата и трябва да го държиш в къщи.
Аватар
admin
Site Admin

Мнениеот sekvoia » Съб Дек 21, 2013 8:23 pm

Преди седмица го реализирах от 3 щайги за хляб, които бяха хвърлени. Залепих ги, монтирах турболентните капани в краищата, сложих стелки и ел.помпа. Тези капани са невероятни, хитроумно измислено и на практика видях че работят.
Невероятно лесно се работи с куба "бг-вариант". Предимствата са много: Например за да го направя ме вдъхнови една огромна купчина пясък за зимния сезон. С щайгите наредени една върху друга и едно корито с вода под куба бачках 3 часа и с 20 литра вода. Водата си циркулира аз си промивам пясъка..абе бързо и лесно. Другото е че няма шум, помпата е елекрическа. Щайгите са леки, помпата ми е 100 грама 12V и една акумулаторна батерия. Големите златинки се събраха в краищата на куба, благодарение на хитроумния механизъм - турболентните капани. Микронното беше по стелките.
Разлика от оригинала има в размера. Щайгите за хляб са много по-големи по размер или казано иначе си е чиста драга. Ако се разработи да е по-компактна ще стане идеалния уред за носене и работа във всякакви условия. Аможе да се измислят и други глезотии..
Стелки пробвах..имам най-различни, изненадах се...една мокетена събира повече тежка фракция от миньорския мъх, welcome-то също, нови москвичови също. Явно ще поръчвам вортекс стелките, за жалост от чужбина.
sekvoia
Новорегистриран

Мнениеот admin » Нед Дек 22, 2013 8:51 am

Дай снимки и видео тука, за да коментираме!
Аватар
admin
Site Admin

Мнениеот sekvoia » Нед Дек 29, 2013 8:34 pm

Ето материала който имам аз и "творението" ми от пластмасови щайги. За видео като взема вортекс стелките ще пусна пак там. Ако се окаже че е функционално и с някои общи идеи от приятели ще Ви направя филм как да си го направите от каси за хляб.
http://bg-zlato.com/блог/72-златния-куб-златен-концентратор
sekvoia
Новорегистриран

Назад към Пособия за промиване на злато