Стелки-видове стелки и начини за употреба!

Драги, тромели, улеи, сита и всичко което промива злато и работи.

Re: Стелки-видове стелки и начини за употреба!

Мнениеот haifisch » Вто Дек 03, 2013 5:06 pm

Андрей, Репата боядисва улеите и драгите по същата причина поради която ти боядисваш легените. За разлика от теб той не претендира, че е изобретил някакъв вид стелка. Репата спестява пари на колегите си като препоръчва виниловите стелки "welcome", които донякъде имитират миньорски мъх. В Бургас една такава се намира за 4 лева, а миньорския мъх, който купуваме от любимите на Язон Голд Хамериканци бяга към стотак.
Не харесвам всички и не държа всички да ме харесват!
http://www.youtube.com/watch?v=GP0_MNj8f1Q
haifisch
Новорегистриран

Мнениеот Andrey13 » Вто Дек 03, 2013 5:46 pm

haifisch написа:Андрей, Репата боядисва улеите и драгите по същата причина поради която ти боядисваш легените. За разлика от теб той не претендира, че е изобретил някакъв вид стелка. Репата спестява пари на колегите си като препоръчва виниловите стелки "welcome", които донякъде имитират миньорски мъх. В Бургас една такава се намира за 4 лева, а миньорския мъх, който купуваме от любимите на Язон Голд Хамериканци бяга към стотак.

Колега, навлизаме в сферата на личните предпочитания и рискуваме да извадим пак лайнометите. Някъде да съм обезценил усилията на моя приятел Репата да спестява пари на колегите? За боята просто е безсмислено ако улея е от неръждавейка. Толкоз. Тук дискутираме точно по темата. Именно стелката която ще излезе на бял свят скоро ще е от меко PVC еластомер и едно от преимуществата и е именно цвета благодарение на който ще можеш да определяш и регулираш как да се държи магнетита в капаните, което при черните е невъзможно. Предполагам че и цената ще е доста по-долу от американските. Но това качество винаги ме е дразнило, защото за кеф цена няма. И почти винаги евтиното не е рентабилно и качествено а е някакъв компромис, който не знам защо се смята за приоритет. Все едно някой да ти каже че заплатата ти е висока и не е лошо да си пуснеш молба за намаляване :D. Нали за това се трудиш, стараеш и дерзаеш. Така ли е? ?... Така е!
Не вървете преди мен, може да не ви последвам. Не вървете зад мен, може да не ви водя. Вървете до мен и ми бъдете приятели
Аватар
Andrey13
По-активен

Мнениеот ktamen » Вто Дек 03, 2013 6:08 pm

Andrey13 написа: И почти винаги евтиното не е рентабилно и качествено

Искаш ли примери, в които евтиното е много по-рентабилно?
ktamen
Активен

Мнениеот mirkovcho » Вто Дек 03, 2013 6:29 pm

Андро.Стана ми много интересно,как точно ще следя и регулирам как се държи магнетита в стелката? Би ли ми обяснил,ето сега имаш поле за изява възползваи се ;)Мини видеокамери ли ще вградиш в стелката?
mirkovcho
По-активен

Мнениеот Язон Голд » Вто Дек 03, 2013 7:17 pm

m.simo68 написа:
repata написа:А силикон братле продават на всяка железария.Ама според мене изчакаи колегата да пусне стелките и си купи Бутикова.
Иначе 6е я направиш дялната с теслата. Уф много ще е грозна.....

Репа, става дума за течен силикон, който става течен а е на прах!

Колега, ето ти линк за течен силикон
http://www.tkk.bg/modules/news3/article.php?storyid=74

не знам дали ще ти свърши работа за това което ти трябва, защото тоя силикон е за отливки, а на пясък и камъни не знам дали ще удеяни.
За основа ползвай гипс или теракол - ама нямаш много време защото стяга и затова ти трябва гребен, който предварително трябва да си приготвил - най-добре за е изрязан на лазер .... абе не е толко просто и накрая това ще ти излезе златно.
Изчакай още малко и ще ти покажа това, което ще пуснем ... скоро ...и ще ти излезе по-евтино, особенно за членове на БАТСЗМ.
www.jasongold.eu
0889 197 820
Аватар
Язон Голд
По-активен

Мнениеот m.simo68 » Сря Дек 04, 2013 10:15 am

Язон Голд написа:
m.simo68 написа:
repata написа:А силикон братле продават на всяка железария.Ама според мене изчакаи колегата да пусне стелките и си купи Бутикова.
Иначе 6е я направиш дялната с теслата. Уф много ще е грозна.....

Репа, става дума за течен силикон, който става течен а е на прах!

Колега, ето ти линк за течен силикон
http://www.tkk.bg/modules/news3/article.php?storyid=74

не знам дали ще ти свърши работа за това което ти трябва, защото тоя силикон е за отливки, а на пясък и камъни не знам дали ще удеяни.
За основа ползвай гипс или теракол - ама нямаш много време защото стяга и затова ти трябва гребен, който предварително трябва да си приготвил - най-добре за е изрязан на лазер .... абе не е толко просто и накрая това ще ти излезе златно.
Изчакай още малко и ще ти покажа това, което ще пуснем ... скоро ...и ще ти излезе по-евтино, особенно за членове на БАТСЗМ.

мерси за изчерпателния отговор - само това исках да зная
ще пробвам да си направя и ще пиша
m.simo68
Активен

Мнениеот prospector » Сря Дек 04, 2013 2:27 pm

калъпа става и от дърво, ама ти трябват интсрументи за да издълбаеш каналите.става ама е доста меко и се хаби лесно и струва много пари
Аватар
prospector
По-активен

Мнениеот Andrey13 » Сря Дек 04, 2013 6:06 pm

Абе колеги! Какви са тези силикони, дървении и т.н. Вие да не дадете 20-тина лева на някой и да си купите истински стелки ще станете дърворезбари. Просто се чудя защо е тая мания "направи се сам". Много от нещата са привилегия на професионалисти и на хора, на които това е във възможностите. Имат оборудване, знания и опит. За да е здрава и износоустойчива една материя трябва да е термопласт или еластомер който да се формова температурно а не да е реактопласт. Да не говорим ценово и като технологичен процес. Това е така, защото термопласта /еластомер /се формова при 200-250 bar/sm2. Гумата /каучука /също е под налягане, но е скъпа и трудна за формоване. За да ме разберете по-реално, сутрин като се обувате погледнете подметките на обувките си.....те са от това за което ви говоря и цъл ден ги търкате и издържат. Така че всякакви силикони оставете и стелки от ПВС си вземете :D :D :D. Даже има и рима. ;)
Не вървете преди мен, може да не ви последвам. Не вървете зад мен, може да не ви водя. Вървете до мен и ми бъдете приятели
Аватар
Andrey13
По-активен

Мнениеот ramiren » Сря Дек 04, 2013 6:24 pm

Колега, какво е това ПВС и на колко бара се формова ?
ramiren
Новорегистриран

Мнениеот Andrey13 » Сря Дек 04, 2013 6:47 pm

ramiren написа:Колега, какво е това ПВС и на колко бара се формова ?

Това е общо казано на прост език това от което се правят подметките на маратанките, обувките. Маркучите за поливане и стелките за автомобили, меката част на воланите, сестемите за кръвопреливане, изкуствената кожа и мноооого още. А когато се формова в затворена матрица се шприцва под налягане. За повече инфо напиши в Гугъла PVC :D Аз в кариерата си съм правил доста щприцформи за пвс и съм убеден че тома е материята за стелки с рифелна конфигурация.
Аватар
Andrey13
По-активен

ПредишнаСледваща

Назад към Пособия за промиване на злато